Airbeat-One 2015 – Full Line-up

Ediția cu numărul 14 a Festivalului Airbeat-One din nordul Germaniei, va avea loc pe aerodromul din Neustadt-Glewe, în perioada 16-19 Iulie 2015. Peste 120 de artiști vor cutremura cele patru scene în cele trei zile ale festivalului.

La Main Stage, aparținând zonei EDM, headlinerii festivalului vor fi cinci DJ care se regăsesc în Top 10 din DJ Mag. Printre aceștia se numară Afrojack, Alesso, Armin van Buuren,  Axwell & Ingrosso, Dimitri Vegas & Like Mike, Fedde Le Grand, Martin Garrix, Nicky Romero, Steve Aoki și Zedd.

La scena The Main Circus, din celelate zone muzicale se anunță de asemenea un line-up senzational: Frontliner, Zatox, Korsakoff, Coone și Brennan Heart.

La The Terminal vor fi prezente nume precum Robin Schulz, Oliver Heldens, Lexy & K-Paul, Wankelmut, Lexer și Watermät, care vor oferi tot ceea ce e mai bun din zona genului Deep House și Tech.

După succesul din 2014, unde au fost prezenți peste 20.000 de oameni, Airbeat-One își propune să strângă și mai mulți participanti anul acesta. Main-stage-ul își va dubla dimensiunile, oferind mai mult spațiu luminilor, laserelor și efectelor LED. Organizatorii anunță că anul acesta, Airbeat-One va fi ceva nemaivăzut în Germania până acum, punctul culminant fiind un fantastic foc de artificii programat pentru Sâmbătă seara. Celelalte scene vor fi mărite și ele, vor furniza și mai mulți decibeli și vor fi dotate cu o mulțime de efecte laser și decoruri speciale.

Full Line-up:

// MAIN STAGE
Afrojack, Alesso, Armin van Buuren, Axwell & Ingrosso, Dimitri Vegas & Like Mike, Fedde Le Grand,
Martin Garrix, Nicky Romero, Steve Aoki, Zedd, Borgeous, Danny Avila, Deniz Koyu, Dimitri Vangelis & Wyman, Jewelz & Sparks, Kaaze, Lucas & Steve, Makj, Merzo, Moguai, Noize Generation, Ostblockschlampen, Otto Knows, Thomas Gold, Tujamo, Twoloud, Bankewitz, Patric la Funk, Volt & State

// MAIN CIRCUS
Atmozfears, Audio-freq, Bass Modulators, Brennan Heart, Code Black, Coone, Cyber, Da Tweekaz, Deetox, Dark Pact, Frequencerz, Frontliner, Korsakoff, Neophyte, Psyko Punkz, Technoboy, The Prophet, Stephanie, Wildstylez, Zatox, Creek, Marten Bale, Slideout, Zodiac Riserz, hosted by MC Da Syndrome & MC Villain

// TERMINAL
Robin Schulz, Oliver Heldens, Lexy & K-Paul, Aka Aka feat. Thalstroem live, A.N.A.L., Andrew Bennett, Bebetta, Danny Avila presents More, Drauf & Dran, Felix Jaehn, Format:B, Glanz & Ledwa, Gestört aber Geil, Hanne & Lore, Hochanstaendig, Holgi Star, Lexer, Nico Pusch, Oliver Schories, Rich vom Dorf, Sascha Braemer, Stefan Biniak, Soundplayerzz, Thomas Lizzara, Twopack, Wankelmut, Watermät, Zwette

// 2ND STAGE
Astrix, Captain Hook, Liquid Soul, Bubble, Morten Granau, X- Noize, Phaxe, Coming Soon, Major 7, Time in Motion, Ritmo, Interactive Noise, Audiomatic, Alter Nature, Mindwave, Fire Starter, DZP, Eco & Au.ge, Dottex, Dani Saki, Si-Moon, Monod, Synsoniq, Connexx, Cubixx, Anneli, Benzoo, Iovan, Feix, Arnox, Marcello Di, Soultool, Open Source, Johan, Matzen, Silence, KleySky, Schrittmacher, Syncron

 

Airbeat-One 2014 – Official aftermovie

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.